Piast zdołał wywieźć trzy punkty z Krakowa!

Gliwiczanom udało się wyjechać z Krakowa z pełnym dorobkiem punktowym i świetnie zainaugurować nowy sezon T-Mobile Ekstraklasa.

Piast słabo wszedł w ten mecz. Już w 14. minucie spotkania przegrywali po bramce Krzysztofa Danielewicza 1-0. Szybki zwot sytuacji pozwolił aby gliwiczanie rzucili się do ataku i po strzale Rubena Jurado w 26. minucie remisowali do przerwy 1-1

Druga część inaugurującego meczu na Cracovii pokazała, że Piast potrafi pokazać pazur i nie tylko strzelać, ale także zdobywać bramki. Wszystko rzutem na taśmę i jak Reprezentant Polski Eugen Polański w dawnych latach potrafili zdobyć tak szybko dwa gole. Oba trafienia do siatki Krzysztofa Pilarza zaliczył Damian Zbozień.

Cracovia jeszcze chciała powalczyć o choćby jeden punkt przed własną publicznością ale udało się tylko zdobyć bramkę kontaktową po strzale Milosa Kosanovicia w 80. minucie spotkania.

Cracovia Kraków 2-3 Piast Gliwice

1-0 Krzysztof Danielewicz 14’
1-1 Rubén Jurado 26’
1-2 Damian Zbozień 58’
1-3 Damian Zbozień 65’
2-3 Milos Kosanović 80’

Żółte kartki: Żytko, Dąbrowski, Marciniak, Danielewicz.

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz – Marcin Kuś, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Adam Marciniak – Edgar Bernhardt, Damian Dąbrowski, Krzysztof Danielewicz, Rok Straus (71’ Saidi Ntibazonkiza), Sebastian Steblecki (68’ Dawid Nowak) – Vladimir Boljević (68’ Bartłomiej Dudzic).

Piast Gliwice: Jakub Szumski – Damian Zbozień, Csaba Horváth, Jan Polak, Krzysztof Król – Pavol Cicman (86’ Adrian Klepczyński), Carles Martínez (57’ Mateusz Matras), Artis Lazdiņs, Ruben Jurado (69’ Radosław Murawski), Tomasz Podgórski – Tomáš Docekal.